• Telefónny kontakt:
  • +421 915 717 254

PO - PIA ( 8:00 - 16:00 ), SO ZATVORENÉ

Portfólio

Naše služby

Naša čistiareň LavanderiaNaša čistiareň Lavanderia disponuje modernou technológiou, ktorá je vhodná na čistenie bežných vecí, ale aj na čistenie špecifických odevov. Vďaka najmodernejšej technológii šetrnej k životnému prostrediu a vďaka nášmu profesionálnemu personálu ponúkame našim zákazníkom prvotriednu kvalitu čistenia. Odevy čistíme na chemickom stroji REALSTAR R 310 L, ponúkame mokré čistenie,  pranie na pračke IMESA LM 18, žehlíme na valcovom žehliči IMESA MCA 180 a žehliacom stole Ghidini Tornado/A Maxi.

Našim hlavným cieľom je poskytovanie služieb chemického čistenia, mokrého čistenia, sušenia, mangľovania  a žehlenia šatstva pre širokú verejnosť. V súčasnosti naše služby využívajú najmä občania, podnikatelia a firmy. Čistíme kabáty, bundy, kožuchy, obleky, uniformy, spoločenské šaty, sedáky na stoličky, paplóny, podhlavníky, ovčie rúna, deky, návleky na matrace a iné. Perieme bielizeň, záclony, závesy, posteľnú bielizeň.
Image

Široké portfólio služieb

Čo všetko ponúkame

Chemické čistenie

Ponúkame Vám čistenie odevov, ktoré sa nesmú prať ako napríklad kožuchy, kožušiny, obleky, kravaty, odevy z materiálov ako sú napr. kašmír, hodváb a iné. Naša čistiareň Vám tieto odevy odborne vyčistí. Neodporúčame Vám ich čistiť doma.

Chemické čistenie odevov prebieha v chemickom stroji REALSTAR R310L prostredníctvom perchlóretylénu (PCE), a to v niekoľkých cykloch prvým je pranie v PCE, potom odstredenie a nakoniec samotné sušenie. Samotné čistenie prebieha v uzatvorenom priestore, kde nečistoty sú zachytávané prostredníctvom niekoľkých filtroch a destilátora, kde je PCE znova vyčistený fyzikálnou metódou na oddeľovanie látok na základe ich charakteristických teplôt varu.  Nečistoty z čistenia a oddelenia látok sa zachytávajú do zberných nádob, ktoré potom dávame na odbornú likvidáciu firme, ktorá je na to určená.

Detašovanie

Veľmi dôležitým krokom správneho čistenia odevov je správne detašovanie. Znečistený odev ešte pred samotným čistením v stroji detašujeme. Odstránime mechanicky každú škvrnu detašovacími prípravkami a to podľa typu škvŕn
•    Hrza
•    Taninové škvrny (káva, čaj, tráva)
•    Proteínové škvrny (krv, vajcia, moč, zmrzlina)
•    Olejové škvrny (farby, laky, rúž, olej)
Radi by sme Vás upozornili aby ste si odevy nečistili neodborne doma, lebo neodborným čistením a zapraním škvŕn sa nám potom následne nemusia podariť škvrny odstrániť alebo len s veľkými ťažkosťami.

Mokré čistenie

Mokré čistenie je vhodné pre odevy z chúlostivých látok ako sú napr. svadobné šaty, spoločenské šaty, obleky a iné. Ak prší a vy nemáte dáždnik a váš oblek vám zmokne môže kyslý dážď spolu s čiastočkami prachu na vašom obleku zanechať stopy, ktoré sa dajú vyčistiť len mokrým čistením odevov. Princípom mokrého čistenia je ošetrovanie odevov v špeciálnych práčkach, ktoré umožňujú meniť otáčky bubna, regulovanie teploty a odstredenie. Umožňujú dávkovanie detergentov, ktoré sú určené na mokré čistenie  sú  riadené presnými dávkovačmi, ktoré vlákno ochránia, odstránia nečistotu a odev po takomto ošetrení príjemne vonia.

Pranie

Mnoho odevov sa Vám doma nezmestí do bubna práčky. My Vám radi Váš odev v našej práčovni vyperieme, ide najmä o návlečky na matrace, veľké deky, ovčie rúna, paplóny a iné veľké kusy odevov. Ponúkame aj pranie posteľnej bielizne v našej modernej pračke značky IMESA s množstvom programov s použitím profesionálnych pracích prostriedkov, bielidiel, aviváže a škrobu.

Sušenie

Okrem správneho vyčistenia a ošetrenia odevov je veľmi dôležité a vysušenie. Ak vyperiete doma páperovú  bundu môže sa vám stať, že na nej ostanú škvrny a páperová výplň sa vám zhrčí do jedného chumáča , čo je príčinou nesprávneho sušenia. Okrem toho nemáte doma možnosť vysušiť väčšie kusy odevov, ktoré Vám v našej sušičke po vyčistení radi vysušíme.

Žehlenie

Bez koncovej úpravy vyčisteného odevu nie je efekt čistenia taký, aký by mal byť. Veľmi dôležité je správne a profesionálne vyžehlený odev a to dosiahnete len použitím profesionálneho žehliaceho stroja a naparovacej panny. Neprofesionálnym žehlením odevov sa Vám môže stať, že odev zalesknete alebo zvlníte, čím ho znehodnotíte. Ak máte väčšie množstvo rovnej bielizne, tak Vám ponúkame aj mangľovanie bielizne napr. obrusov, posteľnej bielizne.

Doplnkové služby

•    Impregnácia – ponúkame impregnovanie odevov, ktorá zvýši vodeodolnosť odevov najmä zimných búnd, lyžiarskeho oblečenia, motorkárskeho oblečenia, ktoré je vystavované vlhkému prostrediu.
•    Škrobenie – ak potrebujete vyškrobiť Váš odev radi Vám túto službu ponúkneme. Škrobením dosiahneme vystuženie textilu napr. krojov, obrusov.
•    Apretácia – po odstránení nečistôt odevy môžeme ošetriť apretáciou, čo zvýši ich odolnosť pred znečistením a pokrčením. Odev apretáciou získava miernu tuhosť a je vhodná na každý druh odevu. Zároveň apretácia aj oživuje farbu odevov.

Fakturačné údaje

DAKO, s.r.o.
Sadová 33/7
908 77 Borský Mikuláš
IČO: 36236721
DIČ: 2021531050
IČ DPH: SK2021531050

Telefonická Objednávka

V prípade rýchlej objednávky telefónnou formou nás kľudne kontaktujte na telefónnom čísle:

+421 915 717 254

ADRESA

Sadová 1865/28 
908 77  Borský Mikuláš

PRACOVNÁ DOBA

PO-PIA:  8:00 až 16:00 
SO:           ZATVORENÉ
 

KONTAKT

Email:      iveta.sediva@dako-sk.sk 
Telefón:  +421 915 717 254
Telefón:  +421 905 861 128
Telefón:  +421 34 659 5596